Zawody Okręgowe XLVI Olimpiady Wiedzy Technicznej

Już po raz 46 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zmierzyli się z zadaniami II (okręgowego) etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej organizowanej przez Naczelną Organizację Techniczną.  W okręgu pomorskim NOT, zawody odbyły się na terenie Politechniki Gdańskiej.

 

W zawodach tych brało udział 11 uczniów, z czego dwóch to uczniowie naszej szkoły:

 

– Olaf Ruta – 3aT
– Wojciech Kuchta – 4cdT

 

Zawody II stopnia polegały na rozwiązaniu zadania z zastosowania informatyki w technice lub zadania optymalizacyjnego oraz rozwiązaniu 2 spośród 3 zadań w wybranej uprzednio grupie tematycznej (mechaniczno-budowlanej lub elektryczno-elektronicznej).

 

 

Z radością i satysfakcją chciałbym poinformować, że decyzją Pomorskiego Komitetu Okręgowego OWT, Wojciech Kuchta otrzymał miano laureata oraz został  zarekomendowany do zawodów centralnych.

 

To pierwsze, tak wysokie miejsce, które uzyskał uczeń naszej szkoły, w tej najstarszej i najbardziej prestiżowej olimpiadzie technicznej w Polsce.

 

Dlatego też gratulacje dla Wojtka nabierają szczególnego znaczenia.

Jeszcze raz

GRATULACJE I ŚCISKAMY MOCNO KCIUKI

 

Paweł Przybylski