Udział młodzieży w Konferencji Metropolitarnej

„Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy„.

 

 

Dnia 27 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Metropolitarnej Konferencji – „Odnajdź siebie. Doradztwo zawodowe w świetle potrzeb pomorskiego rynku pracy”, która odbyła się Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

 

Konferencja, poświęcona planowaniu kariery, zorganizowana została przez  Coach Federation Polska oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Podczas konferencji byli obecni przedstawiciele szkół oraz firm z województwa pomorskiego, a także odbyło się 6 paneli dyskusyjnych, poświęconych  różnym branżom zawodowym oraz 8 prelekcji prowadzonych przez ludzi z pasją, gotowych na zmiany, odnoszących sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym Prelegenci w swoich wystąpieniach dzielili się swoją historią, zachęcali młodych do podejmowania samodzielnych, odważnych decyzji, dawania sobie prawa do porażki, nauki, zrozumienia własnej wartości i potrzeb, planowania kariery zawodowej. Uczniowie klasy 1dT Szymon Dawidowski, Filip Dempc, Borys Drywa, Oskar Łebkowski, Amadeusz Reszke i Dawid Socha wzięli udział w panelu dyskusyjnym  IT/NOWE TECHNOLOGIE oraz prelekcji Marzeny Grochowskiej – trenera biznesu – „W głowie się jednak dużo mieści”, Bartosza Cytrowskiego – inżyniera oprogramowania w firmie Spartez – „Jak skutecznie nauczyć się programować” i Marka Wikiery – przedsiębiorcy, lidera, trenera biznesu – „Granice są tylko w głowie”.

 

Konferencja miała na celu dostarczenie młodzieży wiedzy w obszarze planowania kariery zawodowej, poprzez wskazanie, iż samodzielna decyzja gwarantuje szansę na spełnienie w zawodzie, a samodzielna i świadoma decyzja w oparciu o wiedzę dotyczącą potrzeb rynku pracy jest podstawą do sukcesu zawodowego.

 

Doradca edukacyjno-zawodowy Lidia Kużel