I edycja Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich YOUNG SMART

16.06.2021

11 czerwca 2021 r. po raz pierwszy na terenie Trójmiasta odbył się konkurs Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich, YOUNG SMART.  Organizatorem wydarzenia było XVII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni Microsoft Showcase School oraz Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych. Wydarzenia zostało objęte patronatem przez polskie oddziały firm Microsoft i Intel oraz Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struk, Pomorskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Bielang oraz Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Konkurs polegał na tworzeniu przez uczniów cyfrowych rozwiązań w trzech obszarach: samopoczucie i well-being, sport i miasto przyszłości. Uczestnicy konkursu realizowali swoje pomysły w wielu możliwych technologiach, między innymi, jako aplikacje mobilne, gry komputerowe, gry na urządzenia mobilne, strony internetowe oraz inne rozwiązania cyfrowe.

Nasi uczniowie Piotr Szamocki i Mikołaj Krausa z klasy 2hTp kształcący się w zawodzie technik programista, wzięli udział w kategorii sport.  Przedstawili oni aplikację internetową będącą kompendium wiedzy nt. uprawiania sportu oraz uświadomienia szerokim odbiorcom potrzeby aktywności fizycznej.

Praca naszych uczniów w ocenie jurorów zdobyła III miejsce. W nagrodę za pomysł na aplikację, która zyskała uznanie, Piotr i Michał otrzymali darmowe szkolenia w programowaniu w Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. 

Opiekunem uczniów jest nauczyciel przedmiotów zawodowych - p. Witold Gesse.

GRATULUJEMY!

Wyniki I Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich

Wróć