Elektryk zakończył akcję #dobrzeosobie

21.04.2021

Zakończyliśmy akcję Samorządu Uczniowskiego i specjalistów szkolnych #dobrzeosobie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział, nawet jeżeli nie podzielili się z nami tym, za co się lubią. Wierzymy, że ta odrobina refleksji nad sobą przyczyniła się do znalezienia w Was wielu pozytywnych cech!

CZYM JEST SAMOOCENA?

Samoocena to obraz naszej osoby, to sposób w jaki o sobie myślimy i emocje związane z tymi myślami. Nie zawsze zastanawiamy się nad tym jacy jesteśmy, ale to właśnie nasze samoocena wpływa na nasze decyzje i działania. Samoocena to inaczej poczucie własnej wartości, obraz siebie czy schemat „ja”.

JAKA MOŻE BYĆ SAMOOCENA?

Ludzie mogą mieć samoocenę wysoką lub niską. Ich samoocena może być stabilna bądź niestabilna oraz adekwatna lub nieadekwatna. Wysoką samoocenę mają osoby, które myślą o sobie dobrze, wierzą we własne umiejętności i znajdują w sobie wiele pozytywnych cech.

DLACZEGO SAMOOCENA JEST WAŻNA?

To co o sobie myślimy wpływa na jakość naszego życia. Osoby z pozytywną samooceną mają lepsze relacje z ludźmi, czują się szczęśliwsi, wierzą w powodzenie swoich działań i nie zrażają się porażkami. Czują, że mają wpływ na swoje życie i nie boją się wyzwań. Samoocena jest również elementem wpływającym na nasze zdrowie psychiczne o ogólny dobrostan.

Więcej na temat samooceny, jak o nią dbać znajdziecie na stronie internetowej szkoły w zakładce psycholog i pedagog szkolny - psychoedukacja. Jeżeli martwi Was Wasz obraz siebie – chcecie się o sobie więcej dowiedzieć – zapraszamy na konsultacje ze specjalistami szkolnymi!

 

Wróć