Teatr Szekspirowski w Gdańsku po raz kolejny nas zachwycił

15.03.2024

W dniu 7 marca br. w ramach edukacji kulturowej uczniowie klasy Id uczestniczyli w interesującej  lekcji na temat czasów, w jakich żył i tworzył Szekspir.  Dowiedzieli się jak wyglądała scena w ówczesnym teatrze oraz jakie znaczenie miała sztuka teatralna w życiu społecznym.  Zanim zwiedziliśmy teatr, w bibliotece stworzonej ku pamięci twórcy teatru, prof. Limona, obejrzeliśmy film pokazujący rozmach tego przedsięwzięcia.

Kolejnym punktem programu były warsztaty aktorskie. Uczniowie ćwiczyli koncentrację, utrzymanie się w roli, kreatywność. Otrzymali też proste zadania aktorskie – z tekstem i wykorzystaniem pantomimy. Świetnie wywiązali się ze swoich ról, jednocześnie mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy. 

Teatr Szekspirowski realizuje także elementy programu ProfiKultura nt. profilaktyki uzależnień cyfrowych – uczniowie obejrzeli edukacyjny film a następnie wypełnili ankietę oceniającą poziom ryzyka uzależnienia cyfrowego. Temat z pewnością będziemy kontynuować na godzinie wychowawczej! 

Opiekunami wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego, p. Joanna Paszkiewicz-Pałac i Agnieszka Kas

 

Wróć