GIEŁDA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH w Szemudzie

14.03.2024

Dnia 12.03.2024 r. w Szemudzie, z myślą o uczniach klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, zorganizowana została Giełda Szkół Ponadpodstawowych.

Przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z Wejherowa i szkoły w Przodkowie, przygotowali ofertę edukacyjną dla tych wszystkich, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie klasy 4dT, którzy brali udział w spotkaniu razem z nauczycielami, odpowiadali na pytania uczniów, przybyłych na spotkanie. Objaśniali również działanie, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie, tablic pokazowych do łączenia, testowania i programowania układów automatyki (sortownik, sterowanie silnikiem indukcyjnym, winda). Każdy chętny mógł podejść i zobaczyć, w jaki sposób układy zostały zaprogramowane, jak działają. Ponadto, uczniowie ze szkół Gminy Szemud, którzy przybyli na spotkanie, mogli osobiście zadać pytania dotyczące m.in. kierunków kształcenia w „Elektryku”, możliwościach odbywania praktyk zawodowych, zasadach przystępowania do egzaminów zawodowych.

Mamy nadzieję, że pomogło to uczniom w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i przyszłego zawodu. Zapraszamy do kontynuacji nauki w wybranym zawodzie w „Elektryku”.

 

Wróć