Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024

06.03.2024

W hali AMBEREXPO w Gdańsku dnia 05.03.2023r. zorganizowane zostały Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND, w których udział wzięli uczniowie klasy 3cT i 4dT.

EDU OFFSHORE WIND 2024 to druga edycja Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND.  Wydarzenie  zrealizowano z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych oraz studentach, którzy poszukują swojej ścieżki zawodowej. Organizatorzy zaprosili do współpracy firmy związane z sektorem morskiej energetyki wiatrowej i energetyki zielonej, firmy z przemysłu morskiego i stoczniowego, uczelnie wyższe, jednostki kształcące, instytucje otoczenia biznesu, organizacje pracodawców, izby handlowe, samorządy i jednostki samorządowe. 

Udział w targach uczniowie rozpoczęli od uczestnictwa w warsztatach przygotowanych dla młodzieży, a prowadzonych przez studentów uczelni wyższych. Następnie, korzystając ze strefy uczelnianej, deweloperskiej, ekologicznej, międzynarodowej, transformacji energetycznej, odwiedzili poszczególne stanowiska wystawców Targów. Wzięli również udział w konkursach i grach zespołowych przygotowanych m,in. przez Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.

Udział w targach był okazją na szczegółowe zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, ale i bezpośrednią rozmowę z poszczególnymi pracodawcami, poznanie ich oczekiwań wobec przyszłych pracowników, zapoznanie się z ofertami w zakresie realizacji staży i praktyk zawodowych, przygotowanymi ofertami pracy skierowanymi również do przyszłych absolwentów szkół ponadpodstawowych oraz uzyskaniem informacji na temat korzyści wynikających z zatrudnienia na rynku pracy w zielonej energetyce w Polsce.

 

Wróć