Spotkanie z pracodawcą – KING OSKAR marka koncernu Thai Union Poland Spółka z o.o.

20.11.2023

Dnia 15.11.2023 r. gościliśmy w szkole Panią Anetę Meger oraz Pana Andrzeja Majcher z firmy KING OSKAR koncernu Thai Union Poland Spółka z o.o.. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 2bBS oraz 3aT.

King Oscar z siedzibą w Strzebielinku jest jedną z marek międzynarodowego koncernu Thai Union Group. W jednym z największych zakładów w Europie, jakim jest zakład w Strzebielinku, zatrudnionych jest ponad 500 pracowników w tym 60 Filipińczyków. W zakładzie produkuje się żywność z ryb i owoców morza.

Na początku spotkania Pani Aneta Meger opowiedziała o historii zakładu. Wskazała, iż w 1902 r. król Szwecji i Norwegii Oskar II udzielił pozwolenia na użycie swojego nazwiska i wizerunku na puszkach sardynek. Od tej chwili marka przyjęła nazwę King Oskar. Na polskim rynku firma obecna jest od 1992 roku, zaś jej produkty trafiają do 29 krajów na świecie, między innymi do Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Australii i Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki oraz wielu innych. 

Pan Andrzej Majcher, jak się okazało również absolwent „Elektryka”, opowiedział jak wygląda realizacja zadań osób zatrudnionych w dziale utrzymania ruchu. Jakie zadania realizowane są przez elektryków, w jakim systemie pracy, jak wygląda park maszynowy, który systematycznie jest unowocześniany, automatyzowany, na czym polega specyfika zakładu. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający proces produkcji.

Pani Aneta Meger wskazała, iż wszyscy pracownicy kierują się 6 wartościami związanymi z postawą i działaniem zmierzającym do realizacji misji przyjętej przez Grupę Thai Union, a mianowicie: pasją, pokorą (ciągłym doskonaleniem), szacunkiem, odpowiedzialnością, współpracą i innowacyjnością. Omawiając warunki zatrudnienia w firmie wskazała, iż pracownicy zatrudniani są na umowę o pracę, a w okresie zatrudnienia mogą korzystać benefitów proponowanych przez pracodawcę - premie, bonusy, dodatki, dofinansowanie do szkoleń, kursów, studiów, dojazdów, zajęć sportowych, udział w imprezach integracyjnych, konkursach aktywizujących. Średni okres zatrudnienia pracowników to okres 15-letni. Oskar King otwiera się na młodych pracowników, ale również i na uczniów kontynuujących jeszcze naukę w szkole, którzy mogą w firmie realizować praktyki zawodowe.

Na zakończenie spotkania, uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez naszych gości, a zdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymali nagrody, zaś pozostali uczniowie produkty przygotowane w zakładzie. 

 

Wróć