Spotkanie z pracodawcą – PORTA KMI POLAND S.A

16.11.2023

Uczniowie z klasy 2aBS i 4bT, kształcący się w zawodzie elektryk i technik elektryk, dnia 13.11.2023 r. uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem lokalnego pracodawcy z firmy PORTA KMI POLAND S.A. - Panem Miłoszem Floriańskim - HR Business Partner.  

Na początku spotkania Pan Miłosz Floriański przedstawił profil działalności firmy. Wskazał, iż funkcjonujący na rynku od blisko 30 lat zakład cały czas się rozwija. Realizuje różnorodne  projekty. Jest laureatem wiele prestiżowych nagród m.in. Superbrands 2023, Konsumencki Lider Jakości 2022, Laur Konsumenta 2022, Lider Rynku Stolarki 2022. Obecnie w firmie zatrudnionych jest już ponad 1700 osób. Profil działalności firmy – producenta drzwi - determinuje m.in. zatrudnienie pracowników w zawodach, w których kształcą się uczniowie, biorący udział w spotkaniu. Pan Miłosz Floriański omówił warunki i zasady rekrutacji w firmie. Podkreślił, iż ze wszystkimi nowymi pracownikami zawierana jest umowa o pracę, a w okresie zatrudnienia pracownicy mogą dodatkowo liczyć na premie, bezpłatną opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do wypoczynku, kursy językowe, dofinansowanie do studiów, karty multisport, karty podarunkowe. Wskazał, iż zarówno elektrycy, jak i technicy elektrycy są niezbędni do utrzymania ruchu, a w przypadku awarii, usterek, które mogą mieć miejsce w ponad 100 maszynach wykorzystywanych w procesie produkcji, mogły być usuwane na bieżąco.

Firma otwarta jest na młodych ludzi, ale już teraz należy zadbać o rozwój własny, zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych podczas wykonywania zadań zawodowych. Dokładność, punktualność, rzetelność, komunikatywność, przygotowanie do wykonywania zadań zawodowych, to cechy oczekiwane przez pracodawcę. I dlatego też firma wspiera realizację planów i aspiracji swoich pracowników, dofinansowując im np. studia, tak by każdy mógł wzbogacać swoją wiedzę oraz rozwijać posiadane umiejętności. Prowadzący spotkanie przypomniał również, iż w ramach nawiązanej współpracy ze szkołą, uczniowie mogą realizować praktyki zawodowe w zakładzie, by zapoznać się z rzeczywistymi warunkami pracy i środowiskiem w jakim mogą pracować po ukończeniu nauki.   

 

Wróć