BĄDŹ EKO PRZYNIEŚ STARY TELEFON, ZADBAJ O PLANETĘ I PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI SZKOLNEGO WOLONTARIATU!

01.12.2021

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021” oraz  „Dnia Ziemi 2022” Elektryk i Szkolne Koło Wolontariatu włączają  się do działań  Firmy Ekophone. Zapraszamy do  aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Na czym polega konkurs?
Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Telefony prosimy przynosić do gabinety pedagoga szkolnego przez cały rok szkolny.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?
Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:
Szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
Za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
Zwycięzca konkursu (ogólnopolskiego) otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

W poprzedniej edycji akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg używanych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły publikowane są na stronie internetowej www.ekophone.pl

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Wróć