Dzień Tolerancji w Elektryku

19.11.2021

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione w 1995 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.

Elektryk co roku dołącza się do obchodów Światowego Dnia Tolerancji. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdzie hejt, zwłaszcza internetowy jest na porządku dziennym.  Spotykamy się z brakiem życzliwości, szacunku, zrozumienia i zwykłej ciekawości drugiego człowieka. Tolerancja to wartość, która powinna być uznawana przez wszystkich ludzi. Dlatego w naszej szkole dążymy do rozwoju kompetencji odpowiedzialnych za bycie dobrym, życzliwym i empatycznym człowiekiem. 

Powodów do dyskryminacji jest wiele - płeć, rasa, pochodzenie etniczne, narodowość, religia, wyznanie, niepełnosprawność, wiek, wygląd, status materialny, rodzinny, orientacja seksualna czy wyznawane wartości i przekonania. Każdy z tych powodów może być też powodem do poczucia dumy, spełnienia, szczęścia i nikt nie powinien traktować ich jako cel negatywnych ocen i wpływać na poczucie wyższości jednego człowieka nad drugim.

Każdy z nas jest inny. Dlatego dołączyliśmy do akcji Fundacji Orange  #jestnaswięcej mającej na celu walkę z hejtem. Uczymy się reagować na hejt i wzmacniamy nasze kompetencje społeczne związane z rozumieniem potrzeb i wartości drugiego człowieka. Do hasła: jest nas więcej dołączyliśmy deklaracje, że jesteśmy tolerancyjni w sieci i w realu, nigdy i nigdzie nie hejtujemy. Chętni uczniowie, którym bliska jest idea tolerancji i szacunku wyraziła swoje przekonania i myśli dotyczące tolerancji, za co otrzymała pomarańczowe sznurówki – symbol sprzeciwu wobec hejtu w sieci. Uruchomiona została również „Skrzynka życzliwości”, do której można było wrzucać liściki z komplementami bądź miłymi rzeczami dla kolegów i koleżanek. 

https://jestnaswiecej.pl/

Samorząd Uczniowski, Specjaliści szkolni

  

  

Wróć