Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej Monopol zorganizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

10.11.2021

W dniu 9 listopada 2021 w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbył się Turniej Gry Monopoly. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy I aT, pięciu graczy i jeden bankier: Paweł Bojke, Hubert Frey, Mateusz Cyman, Kacper Klawikowski, Hubert Janowski, Dawid Majkowski.

Nasza reprezentacja doskonale przygotowała się do rywalizacji. Spostrzegawczość, pamięć, orientacja przestrzenna, logiczne myślenie, przestrzeganie zasad komunikacji między sobą zaowocowało sukcesem!

W tej strategicznej i ekonomicznej  grze nasi uczniowie poruszali się po planszy o daną ilość pól, jaką wyrzucili kostką. Mieli możliwość kupowania terenów i stawiania swoich budowli. Największego majątku dorobił się Hubert Frey, który w pierwszym etapie doprowadził pozostałych graczy do bankructwa! Wygrywając w pierwszym etapie zdobył Tytuł Mistrza Szkoły a  reprezentując  szkołę w drugim etapie gry  zajął trzecie miejsce.

Sędziowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad gry, która przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie PZS nr 3 przygotowali słodki poczęstunek, który umilił spotkanie uczniów zorganizowane w ramach  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 

Wróć