Finał Festiwalu Filmu Krótkometrażowego w języku angielskim – Elektryk 2020

 

 

Od października 2019 r. 8 zespołów pierwszych i drugich klas Elektryka zaangażowało się w prawdziwy maraton pełen przygód. Był nim projekt filmowy, w którym uczniowie poprzez tworzenie scenariuszy, uczestniczenie w kulturowych wydarzeniach związanych z filmoznawstwem, rozwijanie cennych kompetencji i umiejętności doszli do finalnego etapu – produkcji etiud filmowych – wybranej sceny na podstawie anglojęzycznej literatury, np. Charles’a Dickens’a czy Richard’a Prescott’a.

 

W międzyczasie świat i nasz kraj zaskoczyła zupełnie bezprecedensowa sytuacja, której nie wyreżyserował nawet sam Hitchcock – epidemia Covid-19. Jednak nawet tak wielkie wyzwanie jak nauka zdalna, zero lekcji i zero codziennych kontaktów w murach szkoły nie okazało się zbyt wielkie dla młodych ludzi, którzy mimo wszystkich przeciwności ukończyli swoją produkcję, osiągnęli cel i wygrali maraton. Ponadto do współpracy zaangażowali zaprzyjaźnionych uczniów z innych szkół (m. in. PZS nr 4 w Wejherowie, X LO w Gdyni), bez których zwycięstwo nie byłoby możliwe, potwierdzając tylko, jak bardzo w życiu liczy się współpraca i twórcze rozwiązywanie problemów!

29 maja b. r. w Elektryku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. 1 miejsce jury przyznało zespołowi klasy 1 eT p (Anna Nowicka, Liliana i Roksana Szymikowskie, Zuzanna Bieszk, Bartłomiej Szyca, Kacper Langiewicz) za etiudę pt. „I Begin a New Life”. Film powstał dzięki wsparciu Dyrekcji Zamku w Krokowej, gdzie został nakręcony z wykorzystaniem pięknych materiałów archiwalnych. Zobaczcie sami!:) 2 miejsce w konkursie wygrała klasa 2 fT za film pt. King Arthur (Artur Bober (czy to tylko zbieżność imion?:) – Artur brawo za wybitne zdolności organizatorskie!, Dawid Derron, Adrian Krauze 2bT, Katarzyna Racka).

 

Dla wszystkich zespołów serdeczne podziękowania za udział w projekcie, a dla nagrodzonych zespołów gratulacje i fajerwerki za zwycięstwo w wielkim stylu.  

 
Obejrzyj film nagrodzony 1 miejscem