Ogólnopolska Akcja Ekologiczna „Komputery za tonery”

 We wrześniu 2009 r. biblioteka szkolna przystąpiła  do Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej, polegającej na zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji - zużytych pustych kartridży z drukarek atramentowych i laserowych.

Koordynator akcji, p. Małgorzata Olszak nawiązała współpracę z wieloma zakładami pracy w Wejherowie, Bolszewie. Po pracy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, p. Olszak odbierała puste tonery z poszczególnych zakładów i instytucji. W tej zbiórce pomagali także uczniowie w swoim wolnym czasie. Zakłady pracy otrzymywały karty przekazania odpadu. Wśród zakładów i instytucji wymienić można m.in. Balex Metal, Starostwo Powiatowe, Szpital Specjalistyczny, TTM Chopin, Orlex, Urząd Skarbowy, Almares, Bormax, hurtownia „Lifia”, biura nieruchomości i inne.

Dzięki zaangażowaniu zajmowaliśmy wysokie miejsca w Polsce spośród 683 szkół biorących udział w projekcie.

Żródło: https://www.kzt.oswiata.org.pl

Za zdobycie 3. miejsca w Polsce otrzymaliśmy w nagrodę pięciodniowy pobyt w Zakopanem dla 10 uczniów i 2 opiekunów. Wycieczka odbyła się w dniach
30.04.16 r.- 04.05.16 r.

W poprzednich latach otrzymaliśmy nagrody rzeczowe (drukarka, tablet, radioodtwarzacz), które były przyznawane za zdobycie miejsc 4.-10. w rankingu.

Za środki otrzymane w ramach akcji kupowano powieści do biblioteki, które wybierali uczniowie oraz nagrody dla uczniów, którzy promowali szkołę w środowisku lokalnym.