Wstęp

Do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu postanowiliśmy przystąpić jako Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 w Wejherowie z kilku powodów.

 

Uważamy, iż tego typu akcje w naszym kraju są potrzebne do promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Ponadto dzięki temu możemy pokazać co robimy w naszej szkole, aby zachęcić uczniów do ćwiczeń fizycznych nie tylko na zajęciach, ale także po szkole.

 

Pod względem sportowym jesteśmy jedną z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w naszym województwie o czym świadczą nasze wyniki i osiągnięcia. Już 2 lata z rzędu wygraliśmy ogólną klasyfikacje sportową szkół w powiecie wejherowskim, a wielu z naszych wychowanków kontynuuje naukę na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Nasza szkoła oprócz wykwalifikowanej kadry i zdolnej młodzieży może poszczycić się doskonałymi warunkami do uprawiania aktywności fizycznej. Nowoczesna hala sportowa, sala gimnastyczna, siłownia, sale judo, boiska zewnętrzne, bieżnia lekkoatletyczna, strzelnica, sala aerobicu, a także pobliski park wejherowski stawia nas w komfortowej sytuacji.

 

Staramy się, aby oferta zajęć wychowania fizycznego i zajęć sportowych była ciekawa i bogata po to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Do tego prowadzimy szereg zajęć pozalekcyjnych m.in. z judo, biegów na orientację, zajęć na siłowni, z gier zespołowych, czy tenisa stołowego. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych zorganizowaliśmy zawody między klasowe w piłce nożnej. Co roku odbywa się rywalizacja w biegach długodystansowych  o Puchar Dyrektora Szkoły. Natomiast uczniowie naszej szkoły dodatkowo sami angażują się w szereg zajęć pozaszkolnych w różnych dyscyplinach sportu.

 

Na prawdziwość i dowód powyższych słów składamy dokumentację z 3 wybranych przez nas obszarów. Mamy nadzieje na przyznanie naszej szkole tytułu Szkoły w Ruchu.