#SzkołaPamięta 2020

Elektryk w tym roku szkolnym ponownie przystąpił do akcji MEN: „#SzkołaPamięta”. Tegoroczna edycja, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. 

 

Podczas zajęć z wychowawcą wspominano ważne wydarzenia historyczne, działaczy regionu, odwiedzono miejsca upamiętniające lokalnych bohaterów.

 

– Uczniowie z wychowawcami uczestniczyli w wirtualnym spacerze po Lasach Piaśnickich udostępnionym przez Muzeum Piaśnickie. W ramach spaceru zapoznali się z takimi miejscami jak: mogiły pomordowanych, miejsca palenia zwłok, pomniki, kaplica leśna. Lektor zapoznał uczniów z historią miejsca oraz przedstawił wydarzenia z tamtych lat.

 

– W ramach refleksji i opowieści z cyklu: „Jak to było za moich czasów…” wychowawca i absolwent Technikum Elektrycznego wspominał swojego wychowawcę p. Jerzego Kaatza (nauczyciela j. polskiego), p. Bolesława Bieszk (dyrektora i nauczyciela fizyki), p. Józefa Bartona (nauczyciela przedmiotów zawodowych), p. Bogdana Kopiela (nauczyciela WF).

 

– Wspominano bohaterską załogę ORP Orzeł.

 

– Uczestnicząc Szlakiem Historii Militarnej uczniowie odwiedzili i posprzątali pomnik partyzantów Gryfa Pomorskiego w Dębogórzu.

 

– Jeden z wychowawców udostępnił wirtualną mapę granic II RP. Uczniowie sprawdzili, czy miejscowość, w której obecnie mieszkają, leżała w granicach Polski po odzyskaniu niepodległości.

Interaktywna mapa przedwojennych granic II Rzeczypospolitej

 

– Uczniowie kl. 3fT wykonali projekt, w którym upamiętnili patronów ulic Wejherowa, na mapce naszego miasta można zapoznać się z krótkim biogramem poszczególnych osób.

https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1pt4cWycPvQzAVLgKVEYJS3dZ6Xhv2PDJ&ll=54.60502192857286%2C18.238421050000003&z=14

 

– Na szkolnym FB można zapalić wirtualną świeczkę dla uczczenia pamięci zmarłych wieloletnich pracowników oraz absolwentów Elektryka.