Elektryk IV najlepszą drużyną w województwie pomorskim w piłce ręcznej chłopców

W dniu 10.12.2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół  nr 4 w Wejherowie odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. Zmierzyliśmy się z najlepszymi drużynami z całego województwa pomorskiego.

 

Wśród najlepszej szóstki znalazły się drużyny:

 

– Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie
– Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Kościerzynie
– Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie
– XII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
– Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Wejherowie
– XXI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

 

To ogromny sukces PSZ 2, gdyż w tak prestiżowych rozgrywkach piłki ręcznej, wzięliśmy udział po raz pierwszy w historii szkoły.
W fazie grupowej spotkaliśmy się z drużynami: Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Ulegliśmy Kwidzyńskiemu ZSO, zaś ZSP Bytów pokonaliśmy 19:13- zdobywając tym samym 3 pkt., które dały nam możliwość zagrania o brązowy medal. W walce o brązowy krążek zmierzyliśmy  się z drużyną XXI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, która odniosła zwycięstwo i tym samym zajęła III miejsce w rozgrywkach.

Reprezentacja szkoły zagrała w składzie: Koss Hubert- 4 bT, Dziurzyński Kacper- 2 bT, Patelczyk Damian- 2 aLO, Jung Michał- 2 bT, Łaga Bartosz-2 aT, Mallotki Karol- 3 bLO, Rudziński Jakub- 3 aT, Skrzypkowski Marcin-3 bcT, Wejher Norbert- 2 aT, Wos Szymon-  1 aTg, Koss Konrad- 1 dTp, Domański Szymon- 1 aTp, Dunst Mateusz- 3 bcT, Borowski Maciej- 1 eTp, Grabowski Filip- 1 eTg, Łebkowski Oskar- 2 dT

 

Wyniki:
I –  XII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
II – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kwidzynie
III – XXI Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
IV – Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Wejherowie
V – Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Kościerzynie
VI -Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie

 

 

Podziękowania

 

Dziękujemy Dyrektorowi PZS 2 w Wejherowie, Pani Krystynie Grubba, za wparcie dla drużyny i pomimo ogromu obowiązków przybycie na mecze.

 

Dziękujemy organizatorom zmagań sportowych: Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzejowi Byczkowskiemu, Bartłomiejowi Woźniakowi również z PZPOW oraz wicedyrektorowi PZS 4 w Wejherowie Cezaremu Lewandowskiemu.

 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom wraz z opiekunami, którzy przybyli dziś wspierać wejherowskiego szczypiorniaka.

 

Ogromny szacunek i podziękowania dla kadry trenerskiej wejherowskich Tytanów.

ze sportowymi pozdrowieniami
opiekunowie: Izabela Mikołajewska i Mariusz Jaszewski