Drugie miejsce Elektryka w Grze Miejskiej!

07 czerwca r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie wzięli udział w Grze Miejskiej, której celem było zwrócenie uwagi na profilaktykę zdrowia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa przez młodzież. Organizatorem akcji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie. Do współpracy w organizacji zgłosiły się szkoły i instytucje, min.: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

 

 

Młodzież w grupach trzyosobowych pod opieką nauczyciela miała za zadanie w jak najkrótszym czasie dotrzeć do punktów tematycznych zaznaczonych na mapie i wykonać polecenia przygotowane specjalnie na tę okazję. Zadania wymagały wiedzy z zakresu uzależnień, profilaktyki nowotworowej, ochrony przeciwpożarowej, profilaktyki zakażeń HIV/AIDS, zasad bezpiecznego wypoczynku, profilaktyki cyberprzemocy, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

 

Naszą szkołę z sukcesem  reprezentowali  uczniowie klasy 1aLO: Ewelina Barra, Karolina Matuszewska oraz Paweł Selonke pod opieką pani mgr Izabeli Mikołajewskiej. Drużyna Elektryka zajęła drugie miejsce zdobywając puchar oraz bony do Prosportu.

 

 

Punk tematyczny w naszej szkole zorganizowała pani psycholog Marta Górska-Szczotkowska i dotyczył  on profilaktyki walki z rakiem. Uczestniczy rozwiązywali zadania testowe, musieli wykazać się kreatywnością w tworzeniu haseł  profilaktycznych. Dodatkową konkurencją było ćwiczenie sprawnościowe. Punkt tematyczny obsługiwali uczniowie klasy 1aLO Angelika Brzeska, Dominik Pawelczyk, Gajewska Patrycja oraz Olszewski Dawid. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.