RENOWACJE OBYWATELSKIE

Warsztaty i wizyta studyjna w Warszawie w ramach projektu wolontariackiego

5 i 6 grudnia pięć osób z naszej szkoły: Agnieszka, Ola, Karolina, Kuba i Artur, wzięło udział w wyjeździe do Warszawy dla liderów i liderek wolontariatu w ramach projektu „RENOWACJE OBYWATELSKIE” na zaproszenie Fundacji Kwestia Edukacji i Habitat for Humanity . Braliśmy udział w warsztatach „Jak pięknie się różnić” w Muzeum POLIN, poznaliśmy rożne rodzaje wolontariatu. Uczestniczyliśmy w akcji remontowej w mieszkaniu, w którym zamieszka mama z dziećmi w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nasza pomoc została doceniona przez lokatorkę – Panią Monikę oraz dwie Fundacje, a my mieliśmy też okazję zintegrować się z nowymi  ludźmi z Zespołu Szkół  Budowalnych z Gdańska i zwiedzić stolicę nocą.

 

Zapraszamy Was do dołączenia do projektu, który oferuje Wam:

•    udział w warsztatach dotyczących wolontariatu i fundraising’u;

•    udział w akcjach wolontariackich w Trójmieście w 2019 r. podczas remontów na rzecz osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej albo osoby z niepełnosprawnością

•    instruktorów, narzędzia, akcesoria ochronne, ubezpieczenie, catering i fajne T-shirty 🙂

•    dobrą atmosferę i integrację 🙂

 

Projekt jest dla osób, które lubią pomagać innym  i chcą się nauczyć jak to robić skutecznie oraz mają skończone 16 lat.

 

Zgłaszać się  i uzyskać więcej informacji można u p. Barbary Zabłońskiej.