Eliminacje powiatowe chłopców w futsal'u

Mamy Finał!

6 grudnia odbył się Półfinał Województwa w Futsalu chłopców w hali Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agroturystyki.

 

To turnieju przystąpili zwycięzcy 4 powiatów. Powiat Wejherowski reprezentowała nasza drużyna z Elektryka.

 

Pierwsze dwa spotkania wygraliśmy pewnie i bez większych problemów.

 

Wiedzieliśmy, że aby awansować do finałów musimy w ostatnim spotkaniu pokonać szkołę z Kartuz. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż był to nasz ubiegłoroczny pogromca (wygrali 2:1). 

 

Mecz był niezwykle emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji, ale nie zdołaliśmy zamienić ich na gole. Jak mówi stare porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą i to nasi przeciwnicy wyszli na prowadzenie po uderzeniu zza pola karnego. W drugiej części chłopcy wrzucili 6 bieg i na 5 minut przed końcem meczu wykorzystali grę w przewadze (czerwona kartka) doprowadzając do wyrównania za sprawą Ksawerego Solarczyka. Na minutę przed końcem rywale mieli sytuację na zamknięcie meczu, ale jak spod ziemi wyrósł Oskar Formella, który wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi, zagrał ją do Fabiana Kątnego, a ten idealnie obsłużył Maćka Koszałkę, który dopełnił formalności i strzelił gola na wagę zwycięstwa. W ostatnich sekundach groźną sytuację wybronił Mikołaj Jakubowski i tym samym awans do finału stał się faktem.

 

Chłopcy pokazali charakter, determinację i wolę walki. Godnie zaprezentowali naszą szkołę poza granicami powiatu wejherowskiego. Wielkie Brawa i Gratulacje!!!

 

 

Skład drużyny: Kątny Fabian, Koszałka Maciej, Formella Oskar, Baran Paweł, Jakubowski Mikołaj (wszyscy 3alo), Solarczyk Ksawery (3bt), Kaczykowski Krzysztof (3bt), Neumuller Bartosz (2abs), Patelczyk Damian (1blo), opiekun: Tomasz Kotwica

 

We wtorek 11 grudnia 2018 w Chojnicach postaramy się powalczyć o mistrzostwo województwa! 3majcie kciuki!:)