Eliminacje powiatowe chłopców w futsal'u

Powiatowa Licealiada w Futsalu Chłopców

W dniu 03.12.2018 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Futsalu Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 06.12.2018 roku w Lęborku. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 zawodników z całego Powiatu Wejherowskiego. W ścisłym finale wystąpiły cztery najlepsze drużyny, wyłonione po wcześniej rozegranych eliminacjach.

 

Drużyna Elektryka w eliminacjach wygrała z PZS Reda 2:0 oraz z PZS 3 Wejherowo 4:2 oraz przegrała z PZS 1 Wejherowo 4:2. Dzięki zwycięstwu Redy z popularną Bukową to nasza szkoła wyszła do turnieju finałowego z zaliczeniem wyniku z Redą. W finale wygraliśmy z PZS 4 Wejherowo 2:1, natomiast w ostatnim spotkaniu bezbramkowo zremisowaliśmy z PZS 1 Rumia co dało nam ostatecznie pierwsze miejsce.

 

Warto dodać, iż było to nasze 3 zwycięstwo z rzędu w tych rozgrywkach!!! To naprawdę ogromny sukces uczniów naszej szkoły. Brawa dla wszystkich zawodników!

 

Niestety turniej miał też swoje przykre momenty, gdyż Karol Baranowski (2alo) doznał poważnego urazu i nie zagra już w kolejnych meczach. Życzymy Karolowi szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Skład zwycięskiej drużyny:
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Paweł Baran, Oskar Formella, Mikołaj Jakubowski, Fabian Kątny, Maciej Koszałka- wszyscy 3alo), Szymon Krauze (3et), Bartosz Nuemuller (2abs), Damian Patelczyk (1blo), Ksawery Solarczyk (3bt), Karol Baranowski (2alo), opiekun drużyny – Tomasz Kotwica)

 

 

W najbliższy czwartek w Lęborku zagramy o finał województwa. 3majcie kciuki!